O festivalu

Festival Na cestě je multižánrový festival, který vznikl jako dobrovolná aktivita z iniciativy studentů oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity Opava. Ti jsou také hlavními organizátory projektu, jehož realizace je ověřením jejich teoretických studijních poznatků v praxi.

Tato akce je plná rozmanitosti a nabízí divákům široké spektrum uměleckých projevů, jako jsou divadelní představení, koncerty a workshopy. Bez ohledu na to, zda jste zkušený divák nebo nováček v oblasti umění, Festival Na cestě je skvělou příležitostí, abyste se nechali unést uměleckými zážitky a prožili nezapomenutelnou kulturní událost.

Historie

Festival Na cestě je pořádán již od roku 2007. Festival se již od svého počátku profiluje jako multižánrová akce zahrnující různorodé spektrum uměleckých a tvůrčích činností. Od roku 2009 se navíc každoročně zaměřuje na jiné téma.


Cíle festivalu

Festival Na cestě si klade zejména tyto cíle

Zpestření kulturního dění

Zpestření kulturního dění v Opavě díky nabídce alternativních pohledů na současné kulturní dění u nás.

Oslovit publikum

Oslovit publikum napříč generacemi a nabídnout akce pro diváky věkového rozpětí od dětí v mateřských školkách až po seniory.

Inspirativní umělci

Představit návštěvníkům tvorbu umělců a tvůrců z celé České republiky, jejichž tvorba nemusí být vzhledem ke geografické poloze Opavy pro místní publikum vždy dostupná.

Praxe pro studenty

Poskytnout praxi pro studenty Kulturní dramaturgie. Jedná se o komplexní přípravu na budoucí povolání dramaturga, při které studenti mohou zúročit znalosti, které během studia načerpali a zároveň spolupracují s řadou kulturních institucí v Opavě.